Park rozrywki we Władysławowie – czy warto

Przygotowując się do urlopu we Władysławowie bazowałem na różnego typu przewodniki(ach). Część z nich poza standardowych(ymi) atrakcji(ami) jako miejsce(a) godne spędzenia dnia polecało tutejszy(e) park rozrywki.Faktycznie pomysł brzmiał(a) na tyle atrakcyjnie, że się tam wybrałem. Poniżej postaram się opisać jak działa i czego warto spróbować w parku rozrywki we Władysławowie.

Pierwotne wrażenia z wypadu

Wybierając urlop nad polskim(e) morze(m) z reguły spodziewamy się wysokich cen. W tym aspekcie miało miejsce piersze(go) zaskoczenia – ceny we władysławowskim parku rozrywki nie są wygórowane. Koszty podstawowych karuzel czy zjeżdzalni zaczynają się już od 8 zł. Także obsługa, zaczynając od kasy biletowej jest bardzo miła i chętna do pomocy. Park rozrywki wywołuje wielkie wrażenie przez wzgląd na swoje gabaryty – to ponad 4 hektary ziemi wyposażonego w atrakcje dla każdego.

Atrakcje parku rozrywki

Następujące po sobie punkty są rozmieszczone w taki sposób, aby poziom adrenaliny mógł rosnąć z każdym przystankiem.

W związku z tym wycieczka rozpoczęła się od strefy gier oraz zabaw. Dzięki celnemu rzutowi w balony, udało się zdobyć maskotkę. Nie udało się natomiast zwyciężyć w wyzwaniu polegającym na zwisaniu na obrotowym drążku. Po rozgrzewce nadszedł czas na zjeżdżalnie i dziecięce karuzele. Są to rzeczy, które zawsze dają dużo radości pociechom. Wrażenie robić może także ich liczebność. 

Następnym punktem programu były odwiedziny w kompleksie budynków, w którym znajdowały się m.in. dom strachu i gabinet luster. Dom strachu stworzony jest w sposób bardzo realistyczny. Kreatywnie zrobione dekoracje i potęgująca grozę muzyka natychmiast pobudziły wyobraźnię. Gabinet luster natomiast, sprawił, że po momentach strachu nadszedł czas na głośny śmiech i zabawę. Nasze ciała podlegały różnym deformacjom w lustrzanym odbiciu.

Parę godzin ruchu wzmaga apetyt. Na szczęście w obrębie wesołego miasteczka stoi dużo punktów gastronomicznych. Tutaj znowu należy się pochwała. Zamówione posiłki były wysokiej jakości. Również ich rozmiar i smak, w porównaniu z ceną(y) były takie jak należy.

Krótka przerwa na regenerację zwiększyła apetyt na wszelkiego typu kolejki i inne ”duże zabawki”. Fantastyczną przygodą był przejazd kolejkami o różnej mocy. Znaczna prędkość oraz gwałtowne zmiany kierunku jazdy, dały wiele radości i mocno zwiększyły poziom adrenaliny. Innymi atrakcjami, które mocno pobudzają adrenalinę były katapulty, wystrzeliwujące osobę z fotela z dużą(ym) impetem. Każdemu spodobała się “Szalona wieża” – dźwig, który podnosi człowieka na na wysokość kilkudziesięciu metrów i następnie z nienacka opuszcza go na dół. Doświadczenia te, jeszcze przez wiele miesięcy będą wywoływać uśmiech na twarzy. 

Na koniec dnia, szczególnie po zwariowanych harcach, czas na relax. Perfekcyjnym miejscem do tego jest znajdujące się w parku rozrywki kino 9D. Kontakt z wirtualną rzeczywistością wyostrzył odbiór bodźców przy użyciu wszystkich zmysłów. 

Wady i zalety pobytu w parku rozrywki

Warto odwiedzić park rozrywki we Władysławowie. Generalnie tym zdaniem można streścić opinie dotyczące tego miejsca.

Przede wszystkim jest to świetnie wyposażone(y) i rozplanowane(y) wesołe miasteczko. Sprzęty, które tu spotkałem są w dobrym stanie – regularnie konserwowane i odnawiane. Dzięki temu spełniają wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa, a ich działanie jest efektywniejsze. Co więcej nad bezpieczeństwem cały czas czuwa dobrze wykwalifikowana, komunikatywna i miła obsługa. Dodatkowo ceny także są znośne. Kończąc trzeba odnotować, że poziom tego miejsca był na tyle duży, że ciężko w ogóle [znaleźć jakieś przywary.