Męski styl – w jaki sposób ubrać na wesele?

Wesele to wielki dzień – nie tylko dla pary młodej jak i dla gości. Przeważnie jak zostaniemy zaproszeni na wesele to od razu pojawia się w naszej głowie pytanie – jak się ubrać? Jak wyglądać dobrze podczas wesela znajomych albo kogoś z rodziny? Kobiety w tej materii z reguły są w gorszej sytuacji, gdyż wybór kreacji dla płci pięknej jest bardzo duży. Kombinezony, suknie, sukienki, spódniczki i cała reszta garderoby, a zwłaszcza buty. Ale czy to oznacza, że panowie mają się gorzej?

Klasyka czy coś odrobina szaleństwa?

Wesela to jednak uroczystości, powiedzmy sobie wprost, z zasady klasyczne. W związku z tym często rodzi się pytanie – “czy można pójść w tym na wesele”? Jeszcze niedawno taka rozterka pojawiała się tylko u Pań, gdyż tradycyjny strój dla mężczyzn na wesele, to po prostu garnitur. Tak pozostało do dziś, lecz na szczęście, zostało wprowadzony kilka opcji – wszystko zależy od tego co kto lubi oraz w czym komfortowo się czuje. Nie ma już przymusu, żeby garnitur był tylko czarny. Aktualnie może być on również szary, granatowy a nawet bordowy. I nikt nie będzie w tym widział nic dziwnego. Dzięki temu mężczyźni mają możliwość, aby połączyć klasykę z elementami dzisiejszych trendów odzieżowych.

Co można ze sobą łączyć a czego się wystrzegać .

Rozwiązań jest wiele i są kwestią indywidualnych preferencji. Ale warto zapamiętać, czego nie można zakładać:
absolutny zakaz jeansów – nie ma o tym mowy! Nawet jeśli może się wydawać, że świetnie wyglądają z białą koszulą i marynarką.
koszule z krótkim rękawem – może się wydawać, że jest to niesprawiedliwe wobec mężczyzn, gdyż kobiety, podczas wesel w gorące dni, mogą mieć krótkie sukienki albo suknie bez pleców. Ale to nie to samo – męska koszula z krótkim rękawem nie kojarzy się zbyt elegancko – i wygląda zbyt “luzacko”
Kiedyś istniała zasada o tym, aby nie ubierać czarnego garnituru – ale teraz w tym zakresie dużo się zmieniło – coraz częściej pan młody wybiera inny kolor niż czarny – stąd też zasada nie jest zbyt adekwatna do obecnych standardów.

Jakie są plusy posiadania garnituru, który będzie uszyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę bardzo często kojarzą się z luksusem. Dużo osób bowiem twierdzi, że nie stać ich na tak wydatek. Jednak, że jest to opinia sprzed lat, kiedy większość mężczyzn na tego typu okazje, zaopatrywała się w sklepach odzieżowych. Niestety teraz, ceny na półkach sklepowych, zwłaszcza odzieżowych, rosną bardzo szybko. Co za tym idzie, cena garnituru uszytego na miarę nie wydaje się już aż tak wysoka, a wręcz odwrotnie. Komfort noszenia jest zdecydowanie wyższy, ponieważ krawiec dokładnie nas wymierzy i świetnie dobierze materiał. Co sprawi, że nosząc takie ubranie, możemy poczuć się jak w drugiej skórze. A wybierając się na wielogodzinną imprezę, najważniejsza jest nasza wygoda.