Jakie kwiaty należy wybrać na pogrzeb?

Nie da się ukryć, że kwiaty są wręczane nie tylko z okazji wesołych uroczystości, takich jak imieniny, ślub czy także jubileusz. Daje się je również dla oddania czci i pożegnania zmarłej osoby. Wiele osób zastanawia się, jakie kwiaty powinno się wybrać na tę okoliczność.

Jakie kwiaty powinno się wybrać na pogrzeb?

Zakład pogrzebowy bielsko biała uważa że nie ma tylko jednego gatunku kwiatów którą są w szczególności zakazane lub zalecane. Naprawdę wszystkie rodzaje mogą być zastosowane w takich uroczystościach. Niemniej jednak powinno się wystrzegać się zbytnio kolorowych lub dziwnych kompozycji.

Kolor kwiatów na pogrzeb

Tradycyjnie najczęściej wybieranymi kolorami są czerwienie, biele lub różne odcienie kremowego. Ponadto wybitnie elegancko prezentują się także fiolety i barwy przygaszone. Tak naprawdę to wszystkie kolory kwiatów znajdują zastosowanie w wieńcach czy wiązankach pogrzebowych, należy pamiętać, by nasze kompozycje były stonowane.

Jakie kompozycje kwiatowe należy wybrać na pogrzeb?

Nie ukryjemy, że wieńce pogrzebowe to najchętniej wybierane kompozycje kwiatowe. Są one dość duże, oprócz tego są z reguły okrągłe bądź półokrągłe. Tworzy się je na floretach lub podkładzie z iglastych gałązek. Najchętniej wybierane kwiaty do wieńców pogrzebowych to: anturia, lilie, róże, goździki. Natomiast wiązanki pogrzebowe są mniejsze niż wieńce. Mają formę dziwnego bukietu. Możemy je zarówno ułożyć na nagrobku, jak i wstawić do wazonu. Klasyczne wiązanki są wykonywane praktycznie z każdego gatunku kwiatów.