Ile zapłacisz za organizacje wesela w 2022 roku?

Wiadomo już dziś, że za wesele w tym roku  zapłacimy więcej. Licz się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest czasochłonna. Jeśli zamieszkujesz wrocław bądź inne miasta w Polsce to przeczytaj tekst, który dla Ciebie przygotowaliśmy żeby wiedzieć ile zapłacisz za organizacje wesela w 2022 roku.

Ile kosztuje ceremonia weselna w tym roku?

Nie da się ukryć, że koszty za ceremonię wesela zależą zarówno od regionu, jak i od standardu sali weselnej, miesiąca, liczby atrakcji i liczby gości. Oczywistym jest, że koszt wesela na 50 gości będzie niższy aniżeli cena wesela na sto gości. Statystyki mówią, że w 2021 roku za przyjęcie weselne na około 70 gości trzeba było zapłacić ok. 30-50 tysięcy zł.. W 2022 należy doliczyć do tej kwoty przynajmniej piętnaście procent więcej. 

Sala weselna w 2022 roku – koszt

Po pierwsze cena sali zależy od tego w jakim miejscu ją wynajmujemy. Natomiast cena talerzyka na ceremonii jest zależne i od ilości gości, czy też od wybranego menu. Średnio w Polsce jej koszt wynosi od 260 zł do 350 zł, aczkolwiek w wojewódzkich miastach ceny są wyższe. Miej w pamięci, że osobno liczymy wynajęcie DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty a także dodatkowych atrakcji. 

Jaki jest koszt wesela na 50 osób w 2022 roku?

Pandemia koronawirusa pozwoliła nam się przyzwyczaić do kameralnych wesel. W 2022 roku standardem są przyjęcia weselne na 40 – 70 osób. Koszt takiego przyjęcia weselnego to minimum 30 tysięcy złotych. Jednak da się lekko zmniejszyć ten koszt.

Ile trzeba zapłacić za wesele na 100 osób w 2022 roku?

Jeśli para zdecyduje się na wesele na 100 osób to należy się liczyć z dużymi kosztami. Za wesele na 100 osób trzeba będzie zapłacić min. 60 tysięcy złotych.

Ile trzeba zapłacić za fotografa na wesele w 2022 roku?

Koszt fotografa na wesele w roku 2022  będzie się wahał w granicach od 3000 do 5000 zł. Jak natomiast wygląda koszt wynajęcia filmowca na wesele w w roku 2022? Podobnie jak u fotografa na imprezę weselną, cennik kamerzysty na wesele oscyluje w przedziale od 3000 do 4000 złotych  

Jaki jest koszt zespół na wesele w 2022 roku?

Zacznijmy od że cena za zespół, a za DJ jest inna. Im zespół liczy więcej osób tym wyższa cena usług. Konkretniej za Dj-a w obecnym roku będziecie musieli zapłacić około 3-7 tysięcy złotych, a ceny zespołów weselnych są większe i wynoszą od 5 do 10 tysięcy złotych. Zespół weselny grający w 100% na żywo będzie sobie liczył najwięcej. Oprócz tego  przeważnie na jednego członka zespołu przypada 1000-1500 zł.

Ile trzeba zapłacić za dekoracje na wesele w 2022 roku?

Akurat w tym przypadku koszt jest płynny, ze względu na to, że w większości jest zależny od tego na jakie kwiaty czy dekoracje para młoda się zdecyduję. Jeśli będą to żywe kwiaty to najlepiej wybrać te sezonowe i lokalnie dostępne. Pamiętaj, że sprowadzanie ich znacznie zwiększy ich koszt. Najdrożej będzie w miesiącach od października do maja, natomiast lipiec i sierpień stanie się tańszy. Niestety w bieżącym roku ceny niektórych  kwiatów wzrosły nawet 3-krotnie. Czyli średni koszt za kwiaty wyniesie od trzech do pięciu tysięcy złotych.

Jaki jest koszt fryzjera i kosmetyczki na wesele w 2022 roku?

Koszt fryzury ślubnej robionej u profesjonalisty  waha się między 150 a 500 złotymi. Jest to zależnie od tego jak długie są włosy, jaki jest ich stopień zniszczenia oraz ilości użytych dodatków. Jeśli chodzi o makeup ślubny to trzeba za niego zapłacić nie mniej niż 200 złotych. Zależy to od umiejętności i stopnia doświadczenia makijażystki. Pamiętaj, że do tej ceny musisz doliczyć koszt makijażu próbnego.