Garnitury szyte na zamówienie vs. gotowe – na jaki postawić

Garnitur to podstawowy element męskiej garderoby. Przeważnie nie ubiera się go zbyt często, raczej od święta. Tym bardziej powinno się postarać by był on prawidłowo dopasowany. Wybór właściwego fasonu i stonowanego koloru, pozwoli by podczas używania go od czasu do czasu mieć pewność, że zawsze prezentuje się dobrze. Naprzeciw wychodzą producenci garniturów męskich oferując zarówno już gotowe garnitury, jak i możliwość przygotowywania garniturów na wymiar. Czym różnią się te warianty? Co będzie lepszym wyborem: kupno w jednej z sieciówek czy zlecenie szycia doświadczonemu krawcowi?

Co powinieneś wiedzieć o garniturach szytych na miarę?

Przede wszystkim garnitur szyty na miarę jest dokładnie skrojony do postury właściciela. Przy tego typu garniturze mamy też prawo do współprodukowannia go od podstaw – wybór materiału, dodatki, fason – każdą z tych cech(y) wybiera klient w asyście krawca. Indywidualizacja garnituru pozwala na realizację często nieszablonowych wyobrażeń. Oprócz szycia(em) od podstaw producent garniturów męskich ma w ofercie także możliwość przerobienia zakupionego w przeszłości garnituru zgodnie z upodobań(ami) – jest to kusząca propozycja dla panów, których sylwetka uległa zmianie. Tego typu kostium wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak trzeba mieć też na uwadze pewne mankamenty. Czas oczekiwania na uszycie takiego garnituru to od miesiąca, do nawet trzech miesięcy. Wszystko zależy od dostępności tkanin, szczegółów i poziomu skomplikowania. To samo tyczy się kosztów – jest ona uwarunkowana wiele zmiennych.

Gotowe garnitury – co można znaleźć w sieciówkach?

Osoby, którym nie uśmiecha się czekać na wyprodukowanie garnituru mają możliwość skorzystania z gotowych produktów. W tym celu trzeba wybrać się do jednej z sieci sklepów sprzedających tego typu asortyment, przymierzyć i gotowe. Kolejnym(ą) istotnym(ą) cechą gotowych garniturów jest ich cena, najczęściej niższa od kosztu wyprodukowania garnituru od zera. Ponadto znane sieci raz na jakiś czas ogłaszają wyprzedaże. Jest to doskonała okazja by kupić garnitur w preferencyjnej cenie. Producenci garniturów są świadomi, jak potrafią się różnić męskie sylwetki, stąd ciągle poszerzająca się gama produktów. Mimo to, nie każdy będzie dobrze wyglądać w gotowym garniturze. Osoby o nietypowej budowie ciała mogą mieć kłopot by trafić coś dla siebie.

Czym różnią się garnitury na miarę od gotowych? 

Decyzję związaną z wyborem garnituru należy podjąć po męsku. Biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw każdy mężczyzna musi zdecydować indywidualnie. Jeśli potrzebujemy garnitur(u) od ręki w odpowiednio niskiej cenie wtedy dobrym rozwiązaniem jest wizyta w sklepie odzieżowym. W przypadku kiedy zależy nam na detalach, nic nas nie goni można pomyśleć o wizytę(cie) u krawca. Nawet pomimo tego, że cena uszycia garnituru męskiego przez producenta jest nieco wyższa(y) niż zakup gotowego w sklepie i tak warto go przemyśleć. Uwzględniając, że taki garnitur może służyć przez lata może to być dobra(ą) inwestycja(ą).

Istnieje też trzecia droga. Garnitur, który nam się podoba można zakupić w jakiejś sieciówce, a następnie zlecić jego personalizację w salonie krawieckim. Najważniejsze w tej całej zabawie jest, by w garniturze czuć się dobrze.